Jak wzmocnić rzęsy osłabione przyklejaniem sztucznych rzęs?

Witam! Od roku borykam się z pewnym problemem, który jest dla mnie bardzo ogromnym ciężarem. Mianowicie chodzi mi o rzęsy, które niegdyś miałam zdrowe i długie, a na dzień dzisiejszy przez własną głupotę są bardzo krótkie i rzadkie. Doprowadziłam do tego przez stosowanie sztucznych rzęs metodą jeden do jednego klej. Stosowany przy tym zabiegu kosmetycznym okazał się chyba za silny i teraz w żaden sposób nie mogę odbudować rzęs. Muszę każdego dnia przyklejać kępki rzęs na klej lateksowy, który nie podrażnia oczu. Proszę o informację na temat jakiegoś cudownego leku na porost rzęs lub ewentualnie przeszczepie rzęs używając do tego włosów z głowy.

Witam!
Aktualnie istnieje substancja, która bywa stosowana w gabinetach medycyny estetycznej w celu stymulacji wzrostu rzęs, jest to bimatoprost. Istnieją 2 preparaty zawierające tę substancję Lumigan i Latisse. Ten drugi ze względu na niższe stężenie substancji czynnej powoduje mniej działań niepożądanych. Warto zasięgnąć porady eksperta czyli lekarza medycyny estetycznej, który będzie znał praktyczne aspekty terapii tym lekiem oraz efekty po jej zastosowaniu. Na pewno efekt będzie widoczny nie wcześniej niż po 8 tygodniach. Przeszczep rzęs w tej chwili jest drogim i trudno dostępnym zabiegiem, przy czym efekty bywają nie zawsze zadowalające. Proponuję skonsultować problem z lekarzem medycyny estetycznej lub dermatologiem zajmującym się tą dziedziną. Pozdrawiam serdecznie!