Jak zachęcić dziecko do picia mleka modyfikowanego?

Mój syn ma 5,5 miesiąca, jest karmiony piersią. Od pewnego czasu podaję mu już deserki i obiadki przy pomocy łyżeczki, butelki w ogóle nie toleruje. Mam coraz mniej pokarmu, co mnie martwi, gdyż mój syn nie chce w ogóle jeść sztucznej mieszanki, nawet wieczorną kaszkę ryżową podaję mu na swoim wcześniej odciągniętym mleczku. Jak zachęcić go do sztucznego mleka? Dodam też, że niechętnie spożywa herbatki, soczki czy wodę (chociaż w nocy jak mu się chce pić, to się wody napije). Podaję mu systematycznie herbatki w kubku, bo inaczej nie chcę pić, ale nie wyobrażam sobie tego w nocy. Jak go przekonać do smaku mleka sztucznego, może wypróbować różne mieszanki, bo obecna mu nie odpowiada? Proszę o pomoc, martwię się że syn będzie głodny, kiedy zabraknie mu mojego pokarmu, a przecież nie może być cały czas na jabłuszkach, marchewkach itp. Z góry dziękuję za pomoc!

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam;)

Zachęcam Panią do wizyty w poradni laktacyjnej, aby poradzić się co zrobić, aby utrzymać jeszcze pokarm oraz jak przygotować się na zmianę sposobu karmienia (rezygnacja z piersi na rzecz butelki). Dziecko należy zachęcać do picia mleka, jak do innych pokarmów: stopniowo, w małych dawkach, które można zwiększać:) Można zacząć od podawania mleka łyżeczką lub w kubeczku i stopniowo włączać butelkę;)

Pozdrawiam