Jak zahamować wypryski przy opryszczce narządów płciowych?

Dzień dobry! Miałbym pytanie dotyczące objawów widocznych gołym okiem chorób wenerycznych i w związku z tym, czy są jakieś choroby, które uniemożliwiają codzienne funkcjonowanie (np. pracę), takie jak: rzeżączka, kiła czy chlamydia. Drugie pytanie dotyczy opryszczki. Z tego co wiem, wirus pozostaje w organizmie. Czy da się zahamować kolejne wypryski poprzez stosowanie jakichś lekarstw lub czy jest możliwość, żeby objawy ustały?

Witam serdecznie!

Choroby weneryczne, które zostały wymienione są uleczalne, tak więc obecnie raczej nie prowadzą do powikłań uniemożliwiających pracę. Dawniej, rzeczywiście, na przykład kiła była chorobą, która doprowadzała do zmian w układzie sercowo-naczyniowym czy nerwowym.
Jeżeli chodzi o drugie pytanie, to wirus opryszczki uaktywni się w momencie spadku odporności, dlatego warto prowadzić zdrowy tryb życia, unikać silnych stresów, odpowiednio szybko reagować na pojawiające się infekcje. W aptekach znajdują się również preparaty wzmacniające odporność, które w przypadku częstych infekcji można spróbować zastosować.

Leczeniem chorób wenerycznych najczęściej zajmują się dermatolodzy. Nie jest konieczne skierowanie.

Pozdrawiam