Jak zapobiegać powstawaniu nowych wyprysków?

Witam. Jakiś czas temu wygrałam trwajaca ponad 5 lat walkę z tradzikiem. Teraz chciałabym wiedzieć, co zrobić, żeby tradzik nie 'wrócił'. Proszę o radę, jak zapobiegać powstawaniu nowych wyprysków.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim proszę zwrócić szczególną uwagę na higienę. Po drugie proszę porozmawiać ze specjalistą dermatologiem, który prowadził Pani leczenie. Być może, w zależności od konkretnej przyczyny trądziku, możliwe będzie zastosowanie profilaktyki celowanej.

Proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym , niech również dobierze specjalista pani środki do pielęgnacji skóry. I warto pamiętać aby regularnie w domu wykonywać peeling np. enzymatyczny, aby nie zalegała na skórze większa warstwa martwych komórek naskórka.Raz w miesiącu polecam wykonac peeling medyczny.