Jak zdiagnozować prokrastynację?

Ostatnio usłyszałem o prokrastynacji i wydaje mi się, że mam podobne objawy. Wszystko odkładam na później. Naukę, prace w domu i wiele innych. Jednak jeżeli już zacznę wykonywać zadanie, to wykonuję je długo i starannie. Na przykład jeżeli zabieram się za naukę, to potrafię przesiedzieć przed książkami wiele godzin, pomimo tego, że nie mam w zwyczaju się uczuć w domu. Jeżeli czegoś nie dokończę, to często do tej czynności już nigdy nie wracam. Czy można u mnie zdiagnozować prokrastynację?

Witam,
ważniejsze jest ustalenie z jakiego powodu pojawiają się trudności z podjęciem aktywności. Poznanie przyczyn daje możliwość działania w celu zmiany tego stanu. Sama etykietka np. prokrastynacja nie daje wiele. jest też często jedynie formą usprawiedliwiania się przed sobą. Zachęcałabym do kontaktu s psychoterapeutą w celu odpowiedzi na pytana o genezę problemu.

Pozdrawiam
http://www.centrum-sensis.pl