Jak zgubic 15 kg przy PCOS?

Mam 25 lat, jestem kobietą, ważę 77 kg, mam 170 cm wzrostu. Nie pracuję, obecnie mój ruch to prace domowe. Starałam się ograniczać węglowodany. Ogólnie jem mało, czasem 1 posiłek dziennie, np talerz zupy ogórkowej lub 3 kromki chlepa z pomidorem lub ziemniaki i kotlet z piersi kurczaka (jadam tylko mieso z kurczaka). W rodzinie od stronu mamy i taty są osoby otyłe. Zawsze ważyłam 55 kg. 3 lata temu przytyłam. Niedawno dowiedziałam się, że mam pco i problemy hormonalne. Podobno to ma wpływ na mój brzuch (wygladam jak w 3 miesiącu ciąży, a nie jestem). Mój jadłospis to rano kawa z mlekiem, ok. 13;00 kromka chleba, czasem o 17 obiad, np. zupa lub ziemiaki i jajko sadzone, ogórki kiszone, czasem zamiast ziemiaków frytki, czasem zjem owoc, np. pomarańczę, banana. Proszę o pomoc, nie lubię swojego ciała, a głownie brzucha. Przez 3 miesiące robiłam 100 brzuszków dziennie i zgubiłam centymetr, co mnie zniechęciło. Pomocy!

Witam!

Żywienie w przypadku PCOS różni się od żywienia osób zdrowych, stąd polecałabym udanie się na konsultację dietetyczną, do osoby, która będzie dysponowała Pani badaniami lekarskimi.

Z diety powinna Pani wykluczyć produkty zawierające cukry łatwo przyswajalne: cukier, miód, dżemy, ciasta, ciastka, czekolady i inne łakocie.

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
- śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
- II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem. Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły. Nie można zapominać o śniadaniu. Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli. Należy dokładnie żuć każdy kęs. Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

Jeśli chodzi o nadanie kształtu Pani sylwetce, przykładowe ćwiczenia znajdzie Pani na stronie: abccwiczenia.pl.

Pozdrawiam