Jak zgubić brzuszek w dwa tygodnie?

Witam! Jestem 16-letnią dziewczyną. Zostało dwa tygodnie wakacji, trochę kilogramów przybyło, a chciałabym zgubić trochę brzuszka i do szkoły wyglądać ładnie i szczupło. Mam 160 cm wzrostu, ważę 48 kilo, w talii 63 cm. Moja aktywność fizyczna jest średnia (lubię spacery). Dużo jeżdżę na rowerze. Nigdy nie stosowałam diet. W rodzinie nie występuje nadwaga. Przykładowy mój jadłospis: -śniadanie: bułka lub chleb z dżemem lub pomidorem, -na drugie śniadanie: owoc, potem na obiad kotlet schabowy lub inne mięso z dwoma ziemniakami i surówką, -podwieczorek: dwa owoce lub ciastko, -kolacja: bułka lub chleb. Wiadomo czasami zjem więcej jak mam wilczy apetet, czasami mniej. Piję wodę mineralną lub harbatę. Nie choruję na nic.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

muszę Cię niestety rozczarować:  w dwa tygodnie nie schudniesz, ani nie wyszczuplisz brzucha. Co roku przed wakacjami, a następnie przed ich końcem i powrotem do szkoły, nastolatki ogarnia szał odchudzania. Wszyscy chcą wyjść na plażę w stroju kąpielowym, a po powrocie z wakacji olśnić wyglądem koleżanki i kolegów z klasy. Tymczasem utrata zbędnych kilogramów, czy ukształtowanie jędrnych ud wymaga trochę czasu, wysiłku, a przede wszystkim motywacji, która najczęściej mija po wakacjach, a powraca tuż przed nimi.

Odchudzanie nie jest Ci potrzebne, ponieważ Twoja masa ciała jest zbyt niska. Twoje BMI znajduje się poniżej 25 centyla, co oznacza tendencję do niedowagi. Powinnaś zdrowo się odżywiać, ponieważ jesteś w okresie dorastania. Jeśli chcesz wyszczuplić brzuch, powinnaś wykonywać ćwiczenia na mięśnie brzucha. Najbardziej popularne są ,,brzuszki'', ale na stronie www.abccwiczenia.pl znajdziesz więcej takich ćwiczeń. Powinnaś wykonywać je systematycznie, aby po kilku miesiącach zobaczyć efekty.

Jeśli chcesz wyglądać ładnie w szkole pomyśl raczej o innych zmianach - może odmieni Cię nowa fryzura lub nowe ciuchy? Kontakty z pewnością pomoże Ci odświeżyć uśmiech na wypoczętej po wakacjach buzi:)

Powodzenia!