Jak zinterpretować wynik badania histopatologicznego skóry?

Proszę o interpretację badania histopatologicznego: Rodzaj materiału: skóra barku prawego ze znamieniem. Rozpoznanie kliniczne: Znamię melanocytowe. Rozpoznanie histopatologiczne: Naevus pigmentosus dysplasticus, partim exulceratus. Excisio completa.

W sposób doszczętny wycięto ze skóry znamię typu barwnikowego. Jest to zmiana skórna bez cech nowotworu. Znamię jest typu dysplastycznego to znaczy, że mogłoby się w przyszłości przekształcić w nowotwór. Bardzo dobrze, że zostało usunięte.
Naevus pigmentosus dysplasticus, partim exulceratus. Excisio completa.
- oznacza po polsku Znamię barwnikowe dysplastyczne (atypowe), częściowo wrzodziejące. Wycięte w całości.