Jak zinterpretować wynik badania USG jamy brzusznej?

proszę o interpretację wyniku usg jamy brzusznej: obustronnie widoczne szerokie miedniczki i dodatkowo w nerce lewej widoczna torbiel zewnętrzna o wymiarach 12,5 x 11,3 mm. Czy to wymaga operacji lub leczenia?

Raczej nie. Trzeba jednak skontrolować parametry moczu czyli wykonać badanie ogólne moczu. Jeśli nie ma Pani dolegliwości, a mocz będzie prawidłowy to raczej nie ma potrzeby leczenia. Można jeszcze w tej sprawie skonsultować się z urologiem.