Jak złagodzić objawy kardiologiczne?

Witam. Pół roku temu byłam u kardiologia i pani wykryła u mnie bardzo niewielką niedomykalność zastawek. Sama nie wiem czy to jest zespół Barlowa czy nie? Mam dolegliwości takie jak pozostali, co mnie martwi, tj. czasem mocniejsze uczucie bicia serca, ciemno przed oczami jak wstanę, jak jestem w miejscach gdzie jest dużo ludzi to takie uczucie ciepła i ból w klatce piersiowej. Mam 16 lat i nie męczę się przy wysiłku tzn. bije serce tak mocniej często ale właśnie nie męczę się i lubię ćwiczyć, ale nie wiem jak może być kiedyś? Czy nerwy wpływają na pogorszenie? Czy kiedyś będę się bardziej męczyć? Co zrobić aby te objawy były mniejsze? Nie mam ich ciągle one się nasilają tylko czasem, jak są małe to nawet nie myślę o tym. Obecnie biorę magnez z witaminą B6.

Witam serdecznie.
Nie napisała Pani jakich zastawek dotyczy niedomykalność i jakiego są one stopnia. Jeżeli zmiany nie są duże nie powinny wpływać na pogorszenie jakości życia. Najprawdopodobniej nakładają się w tym przypadku zaburzenia nerwicowe. To one nie pozwalają Pani normalnie funkcjonować. Proponuję wizytę u psychologa oraz psychiatry.
Pozdrawiam