Jak zlikwidować przebarwienia i blizny (nierówności skóry)?

MAM KILKA ROPNIAKÓW, KTÓRE CZASAMI WYSKOCZĄ NA TWARZY... ALE PRZEDE WSZYSTKIM ZOSTAJĄ PRZEBARWIENIA I W OKOLICY SKRONI MAM BLIZNY I NIERÓWNOŚCI SKÓRY, TAKIE MALE DZIURKI ...
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

W pierwszej kolejności radziłabym odwiedzić dermatologa celem dobrania leczenia, aby zapobiegać wysiewowi zmian zapalnych - grudek i krost. Poprawa stanu skóry umożliwi korekcję zmian - ognisk blizn i przebarwień. Polecam mikrodermabrazję i regularne peelingi chemiczne (co 6-8 tygodni) kwasem migdałowym lub glikolowym (wykonywane w gabinetach dermatologicznych).

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.