Jak zminimalizować opuchliznę po jedzeniu niektórych posiłków?

po zjedzeniu kukurydzy, pszenicy lub nabiału bardzo puchnę. Podczas jednej nocy potrafię "spuchnąć " nawet 4-5 kg. Jestem bardzo zaniepokojona. Stosuję dietę eliminacyjna, ale bywa że zjem coś niedozwolonego dla mnie i wówczas odczuwam skutki przez kilka dni, Czy mogę jakoś zminimalizować objawy?

Witam, należałoby przeanalizować całość Pani żywienia, nie tylko pod kątem nabiału kukurydzy i pszenicy...być może powodem obrzęków jest niedobór składników pokarmowych diety oraz nieprawidłowy bilans płynów.
Ważne jest także, czy choruje Pani np.na nerki, czy wykonywała Pani testy alergiczne - kiedy?
4-5kg w ciągu jednej nocy to dość niespotykane... sugerowałabym kontrolę wyników badań chociażby pod kątem chorób nerek, tarczycy, elektrolitów.
Ważne co i w jakich ilościach Pani zjada i wypija. Po uzyskaniu wyników badań można dopiero zacząć bilansować bezpieczną dietę dla Pani. Pozdrawiam