Jak zmniejszyć obrzęk i zaczerwienienie po wyciśnięciu pryszcza?

Witam. Wyskoczył mi dwa dni temu ogromny, bolący, czerwony pryszcz podskórny z opuchlizną na pół brody, nie ma w nim ropy :( Wiem, że nie powinnam, jednak odrobinkę próbowałam go wyciskać i uszkodziłam naskórek :( Jak chociaż zmniejszyć obrzęk i zaczerwienienie? Próbowałam lodu, maseczek z miodu, cytryny, aspiryny. Proszę o poradę :(

Aspiryna jest dobrym kierunkiem działa bowiem przeciwzapalnie. Jednak jak juz Pani podrażniła okolicę proszę kupić dostepny bez recepty tribiotyk , to maść przeciwbakteryjna - powinna pomóc.
I proszę nie wyciskać zmian :)