Jak zmusić męża do leczenia alkoholizmu?

Witam! chciałabym wiedzieć jak mogę zmusić męża do leczenia! Jest alkoholikiem od kilku lat. Wielokrotnie rozmawiałam z nim na ten temat ale i tak się upiera, że on nie będzie się leczył. Jestem nawet przekonana, że on nawet nie dopuszcza do siebie myśli że jest uzależniony. Cały czas twierdzi, że jest wszystko w porządku i nic się nie dzieje. Ale nie jest z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej!

Dzień dobry,

Jeżeli samej nie udało się Pani dotychczas skłonić męża na leczenie, to może dobrym krokiem będzie skierowanie SIĘ do Poradni Leczenia Uzależnień ?
Tam mogłaby Pani np.: podjąć się terapii dla osób współuzależnionych bądź skorzystać ze wsparcia osób, które na co dzień pracują z osobami uzależnionymi.

Dzień dobry!

Niestety, nie jest możliwe zmuszenie kogokolwiek do podjęcia leczenia, a zaprzeczanie problemowi alkoholowemu jest jednym z jego objawów. To, co może Pani zrobić, to pomóc sobie we własnych konsultacjach z psychologiem lub psychoterapii, aby uczyć się, jak postępować z pijącym mężem, aby nie pozwolić krzywdzić siebie, nie sprzyjać jego piciu, nie łagodzić jego konsekwencji itp. (tzw. współuzależnienie).

Pozdrawiam!