Jak zrzucić masę z dużych, umięśnionych ud i pupy?

Witam, jestem kobietką z wagą 55-56 kg przy wzroście 158 cm. Mam problem z dużymi udami i pupą, górna część ciała jest raczej szczupła, choć cała sylwetka ma skłonności do przyrostu mięśni. Chciałabym wysmuklić nogi, ponieważ oprócz mocnej budowy są dodatkowo krótkie. Figurę wyraźnie odziedziczyłam po mamie i babciach. Prowadzę bardzo aktywny tryb życia, gdyż trenuję wyczynowo taniec (2 razy dziennie, 2h treningu), a do tego jestem instruktorem i codziennie prowadzę zajęcia 1-2h. Kiedy nie tańczę, studiuję dziennie. Zajęć mam naprawdę sporo.

Byłam kiedyś u dietetyka i przepisał mi dietę polegającą na odliczaniu kalorii na każdy posiłek o stałej porze (5 posiłków). Poskutkowała, ale nadal była problem z nieproporcjonalnymi udami. Staram się dbać o żywienie, choć czasem jest problem z regularnością posiłków z powodu różnych zajęć. Mam też słabość do słodyczy i 1-2 razy w tygodniu potrafię zjeść tabliczkę czekolady. Co najlepiej poskutkowałoby w celu wymodelowania ud i pupy? Boję się, że bieganie czy dodatkowe ćwiczenia zbudują jeszcze większe mięśnie.

Ostatnio próbuję również na treningi ubierać się grubo, od pasa w dół, aby wypocić uda i pupę, ale czy jest to zdrowe? Dieta jest dla mnie trudna, ale jak trzeba... ;)

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

jesteś bardzo aktywna fizycznie, a za Twoja masę ciała w większości odpowiadają mięśnie. Tkanka mięśniowa powoduje wzrost przemiany materii, co jest dla nas bardzo korzystne. Twój problem odkładania się tkanki tłuszczowej w okolicach ud oraz pośladków mogą rozwiązać ćwiczenia, ale rozciągające np. joga czy pilates.

Dodatkowo tkanka tłuszczowa tym bardziej jest magazynowana w okolicach pośladków, kiedy spożywamy cukry proste - słodycze, słodkie bułki, słodkie i gazowane napoje, dlatego powinnaś z nich zrezygnować. Jeśli uwielbiasz słodycze i czasami trudno Ci ich sobie odmówić spróbuj jeść zamiast nich owoce świeże i suszone (ale uważaj na ich ilość), galaretki z owocami czy batony musli (bardzo uważnie czytaj etykiety i zwracaj uwagę na zawartość tłuszczu i cukru) najlepiej własnego wyrobu.

Dodatkowo sprawdź, czy Twoje nawyki żywieniowe są prawidłowe. Przeczytaj artykuł i postaraj się do niego stosować zawsze, nie tylko wtedy, kiedy widzisz problem z masą ciała. Prawidłowe odżywianie nie jest trudne i nie wymaga wielu wyrzeczeń wystarczy przyzwyczaić swój organizm. http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam