Jak zrzucić parę kg?

Hej, jestem dziewczyną, mam 13 lat, ważę 64 kg i mam 168cm. Jaką dietę proponujecie? Z góry pisze, że ciężko mi zrezygnować z przekąsek i często podjadam. A i do tego wszystkiego mam szerokie biodra, co bardzo mi się nie podoba:( Jestem osobą, która trenuję lekkoatletykę i gra w kosza. Niby nie widać po mnie, że mam te 64 kg ale to nie kości, bo one ważą 5,5kg (na takiej specjalnej wadze sprawdzałam). Proszę pomóżcie, bo jednak zależy mi żebym nie miała grubej pupci i fałdek na brzuchu! Z góry dziękuję za porady :)

Witam,

Twoja masa ciała mieści się w granicach normy, nie powinnaś się odchudzać (aczkolwiek na siatce centylowej dla BMI, "zbliżasz się" w kierunku nadwagi, pamiętaj jednak, że trenując atletykę z pewnością rozbudowałaś tkankę mięśniową, która waży więcej niż tk. tłuszczowa).
Nie jestem w stanie dokładnie ocenić Twoich parametrów, m.in. z tego powodu, że jest to jedynie porada internetowa.
Na masę ciała wpływa także:
* budowa ciała,
* masa kośćca,
* zawartość wody,
* czy rozwój tkanki mięśniowej, która waży więcej, niż tkanka tłuszczowa (jeśli ćwiczysz może dojść do zwiększenia masy ciała, jest to jednak przyrost pozorny, związany z rozwojem mięśni).

Piramida Zdrowego Żywienia jest dostępna pod adresem:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
-śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
-II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły.
Nie można zapominać o śniadaniu.
Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli.
Należy dokładnie żuć każdy kęs.
Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

Zasady dla Ciebie to:
- UNORMOWANIE pór posiłków (optymalna ilość, to 5 posiłków w ciągu dnia, co około 3 godziny)
- UNIKANIE słodyczy, żywności typu fast-food, kolorowych i słodzonych napojów
- SYSTEMATYCZNOŚĆ w podejmowaniu aktywności fizycznej
Masę ciała unormuj poprzez aktywność fizyczną i unikanie niezdrowej żywności.
Zwiększ także spożycie warzyw.

To, co możesz zrobić to wyeliminować "bomby kaloryczne": cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast-foody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Pamiętaj, że jesteś jeszcze młoda i Twój organizm się rozwija, stąd wszelkie diety mogą niekorzystnie odbić się na Twoim zdrowiu.
Stosuj je tylko i wyłącznie w porozumieniu z lekarzem, bądź dietetykiem.

Pozdrawiam Cię ciepło i życzę Wesołych Świąt