Jaka dieta byłaby dla mnie dobra? Już próbowałam kilku, ale na żadnej nie wytrwałam

Jestem kobietą, mam 20 lat, dwa lata temu ważyłam 48 kg przy wzroście 163 cm. Przez te dwa lata podjadałam i utyłam. Stosowałam kilka jednodniowych diet, kilka razy byłam na diecie kopenhaskiej, lecz jej nie ukończyłam. Zastanawiam się, czy stosując dietę 1000 kalorii a do tego ćwicząc dziennie 1,5h coś schudnę? Czy polepszy mi się mój metabolizm? A może powinnam wybrać inną dietę? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Witam serdecznie,

dwa lata temu Twoja masa ciała była zbyt niska i wskazywała na niedowagę. Niestety nie podajesz aktualnej wagi ani wzrostu, więc nie można stwierdzić, czy teraz odchudzanie jest Ci potrzebne, jaką dietę zalecić i jaki będzie jej efekt. Na pewno nie stosuj żadnych restrykcyjnych diet typu dieta kopenhaska, ponieważ są to diety, które prowadzą do efektu jo-jo i rozregulowania metabolizmu. Nawet dieta 1000 kcal nie jest dietą uniwersalną, zalecaną dla każdego.

Pozdrawiam