Jaka dieta dla nasolatki?

Hej ;) Mam pewien problem, a mianowicie problem z wagą. Mam 13 lat, 168 cm wzrostu i ważę 72 kg. Wiem, że to dużo i bardzo chciałabym to zrzucić. Jednak nie wiem, za co mam się zabrać. Proszę o pomoc! Pozdrawiam
ponad rok temu

Witam,

Powinnaś podjąć następujące kroki:

1. Udać się do lekarza i zbadać przyczynę problemu z masą ciała, istotna jest także konsultacja z dietetykiem i ustalenie popełnianych błędów żywieniowych.

2. Wprowadzić zmiany w sposobie żywienia.

3. Zwiększyć aktywność fizyczną (o ile nie ma ku temu przeciwwskazań, możesz zajrzeć na www.abccwiczenia.pl, prosiłabym jednak, aby wykonywanie ćwiczeń przebiegało pod okiem osoby dorosłej).
4. Uregulować pory posiłków (optymalnie 5 posiłków, co ok. 3 godziny).

Zasada 5U wg. Prof. dr hab. Stanisława Bergera:

1. Urozmaicenie - spożywanie różnorodnych produktów do każdego posiłku,

2. Umiarkowanie - jedzenie według potrzeb i utrzymanie optymalnej masy ciała,

3. Uregulowanie - stała ilość i częstotliwość posiłków w ciągu dnia,

4. Unikanie - nadmiaru tłuszczu, cukru, soli, alkoholu,

5. Uprawianie - sportu, systematyczne ćwiczenia, codzienne spacery,

6. Uśmiechanie się – uśmiech to zdrowie! :)

Prosiłabym Cię o jak najszybsze udanie się wraz z rodzicami do dietetyka i lekarza.

Pozdrawiam