Jaka dieta na schudnięcie 20 kg?

Witam, mam 15 lat, 180 cm wzrostu i ważę 96 kg. Od trzech dni jestem na własnej diecie, mniej jem, unikam tłustych posiłków i biegam prawie 1 km dziennie, robię 50 brzuszków i trochę innych ćwiczeń. Mam tę dietę dopiero od 3 dni i chciałbym wiedzieć, czy ona wystarczy, aby zrzucić 20 kg? Na co dzień mam dużą aktywność fizyczną, lubię grać w piłkę nożną. Zawsze podczas meczu staram się dużo biegać, ale to też nie wystarcza. Czy taka dieta pomoże mi schudnąć, jak tak, to ile to będzie trwało? Pozdrawiam i czekam na szybką odpowiedź ;d
15 LAT ponad rok temu

Podczas stosowania racjonalnej i prawidłowej diety połączonej z regularną aktywnością fizyczną. Prawidłowo powinno się tracić od 0,5 do 1 kg tygodniowo. Może wydawać się do mało, jednak tylko tak uda Ci się utrzymać stały ubytek masy ciała, bez efektu jo-jo.

Nie wiem, na czym dokładnie polega Twoja dieta, jednak, jeśli będziesz stosował się do zdrowych nawyków żywieniowych, które znajdziesz pod adresem: http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia, powinna Ci pomóc.

Bardzo dobrze, że jesteś aktywny fizycznie - tak trzymaj. Jednak 20 kg to bardzo dużo i może potrwać nawet rok lub więcej. Nie radzę aż tak chudnąć, ale tkankę tłuszczową zamienić na mięśniową.

Pozdrawiam.