Jaka dieta przy spowolnionym metabolizmie?

Witam! Mam 17 lat, ważę 76 kg i mierzę 178 cm. Bardzo chciałabym schudnąć, ale sama już nie wiek jak. Mam bardzo spowolniony metabolizm, każdy łyk wody wywołuje u mnie wielki brzuch. Może konkrety - jak jem. Rano jem najczęściej kromkę chleba z ziarnami z szynką, w szkole nie jem nic, po czym wracam i pożeram obiad, następnie jem dużo owoców i innych frykasów. Co jest ze mną nie tak?

Witam!

Powinna Pani przestrzegać kilku zasad:

Zasada 5U wg prof. dr. hab. Stanisława Bergera:
1. Urozmaicenie - spożywanie różnorodnych produktów do każdego posiłku.
2. Umiarkowanie - jedzenie według potrzeb i utrzymanie optymalnej masy ciała.
3. Uregulowanie - stała ilość i częstotliwość posiłków w ciągu dnia.
4. Unikanie - nadmiaru: tłuszczu, cukru, soli, alkoholu.
5. Uprawianie - sportu, systematyczne ćwiczenia, codzienne spacery.
PLUS
6. Uśmiechanie się - uśmiech to zdrowie! :)

Przede wszystkim powinna Pani unormować pory posiłków. Spożywanie śniadania i II śniadania w szkole zapobiegnie niepohamowanym napadom głodu w godzinach wieczornych. Proszę zabrać do szkoły: kanapkę złożoną z pełnoziarnistego chleba, chudej wędliny (szynki, piersi z kurczaka, indyka), posmarowaną niewielką ilością tłuszczu i z dużą ilością warzyw. Warto także wypić do tego jakiś napój mleczny. W ramach przekąski może Pani zjeść jakiś owoc. Kolorowe soki owocowe proszę zamienić na wodę mineralną (niegazowaną).

Z diety należałoby wyeliminować: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast-foody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

 METABOLIZM "podkręcą"
:
- regularne ćwiczenia fizyczne,
- systematyczne nawadnianie organizmu (jeśli męczą Panią wzdęcia, proszę unikać napojów gazowanych).

Pozdrawiam ciepło