Jaką dietę może stosować piętnastoletnia dziewczyna?

Mam 15 lat, ważę 48 kg i mierzę 164 cm. Sporo się ruszam, uprawiam kilka sportów. Mimo to mam sporą pupę, uda, brzuch - grubiutka jestem dość i chciałabym zgubić kilka kilogramów. Rodzice w normie, wyglądają szczupło, nie wiem, ile ważą. Nie byłam u lekarza w tej sprawie. Jadłospis mój, np. z dzisiaj: -śniadanie - Nesvita, -obiad - kiełbasa z grilla i 2 kromki chleba, -podwieczorek - nieduży kawałek ciasta i jedna śliwka. Dodam, że jestem uzależniona od herbaty i piję jej hektolitry - owocową, czarną, zieloną, miętową, czasami jeszcze wodę, słodzę słodzikiem. Jadłospis z przedwczoraj: -śniadanie - parówka, kruche ciastko, -obiad - gołąbek z sosem pomidorowym, -podwieczorek - lód kręcony z budki, -kolacja - brzoskwinka. Chcę być chudsza 3 kg, podpowiedzcie proszę, jak mogę to zrobić:)
15 LAT ponad rok temu

Witam serecznie,

Twoje BMI wynosi 17,8 i w odniesieniu do siatek centylowych, które stosuje się u dzieci i młodzieży, wskazuje na niedobór masy ciała. Ważysz za mało i powinnaś wręcz przytyć kilka kilogramów. Nie powinnaś już więcej chudnąć, ponieważ może to źle odbić się na Twoim zdrowiu i urodzie. Jeśli schudniesz jeszcze 3 kilogramy, będziesz mieć niedowagę i konieczna będzie wizyta u lekarza.

Twój jadłospis nie wygląda najlepiej i prawdopodobnie nie dostarcza Ci wszystkich składników niezbędnych do prawidłowego rozwoju. Powinnaś zapoznać się z piramidą żywienia, według której należy się odżywiać:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite...

Produkty, takie jak: ciastka, parówki, kielbasa z grilla, lody oraz słodziki nie są zalecane, są źródłem pustych kalorii i mogą być szkodliwe dla zdrowia.

Powinnaś jeść 4-5 regularnych posiłków w ciągu dnia, a Twój jadłospis powinien być bogaty w produkty zbożowe z pełnego ziarna, warzywa, owoce, chudy nabiał oraz chude mięso, czy ryby.

Przykładowe śniadanie:
-pieczywo razowe,
-twaróg lub chuda wędlina np. polędwica, szynka z indyka,
-warzywa do wyboru: sałata, pomidor, ogórek, papryka, kiełki,
-maślanka lub herbata owocowa.

Pozdrawiam