Jaką dietę stosować przy boreliozie?

Witam! U mojego męża stwierdzono boreliozę. Dostał antybiotyk - miesięczną kurację. Dostał też dwa leki osłonowe. Chciałabym wiedzieć jaką powinien stosować dietę, by nie nabawić się przy okazji grzybicy przewodu pokarmowego. Co jeść, a czego szczególnie unikać?

Witam!
Niestety nie napisała Pani jaki antybiotyk został przepisany Pani mężowi, a jest to ważne gdyż w przypadku antybiotyków z grupy tetracyklin czyli np. tetracykliny, limocykliny oraz doksycykliny podczas zażywania antybiotyku razem z produktami mlecznymi może dochodzić do osłabionego wchłaniania leku a przez to do zmniejszenia skuteczności antybiotykoterapii. W przypadku amoksycyliny, cefalosporyn czy makrolidów (które też są stosowane w leczeniu boreliozy) nie ma znaczenia spożywanie produktów mlecznych. Aby zapewnić maksymalną osłonę przed wyjałowieniem przewodu pokarmowego proponuję przyjmować leki osłonowe (tzw. probiotyki) po 2-3 godzinach od zażycia antybiotyku. A jeśli są to antybiotyki tetracyklinowe to produktów mlecznych (jogurt, kefir czy zsiadłe mleko są doskonałym źródłem pałeczek kwasu mlekowego) nie należy spożywać 3 godziny przed i 3 godziny po zażyciu antybiotyku. Gdy jest to antybiotyk z innej grupy produkty mleczne można spożywać bez ograniczeń. Oprócz produktów bogatych w żywe kultury bakterii nie ma znaczenia rodzaj diety. Pozdrawiam serdecznie!