Jaka jest górna norma dla OB?

Witam serdecznie! Jestem kobietą i mam 23 lata. Odebrałam wyniki badań. Według lekarza wszystko jest w normie, tylko mnie martwi jedna kwestia. Mianowice ob mam 13 mm/h. Obok napisane jest, że normy to są 0-15, natomiast w internecie przeczytałam, że norma to 12 mm/h. Są jakieś kryteria od czego zależą normy ob? Lekarka twierdzi, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. A co Państwo o tym sądzą? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani!

Punktem odniesienia dla interpretacji wyników badań są normy podawane przez laboratorium wykonujące oznaczenie. Mogą się one nieznacznie różnić w zależności od metod, odczynników itp. Pani wynik jest prawidłowy.

Pozdrawiam serdecznie