Jaka jest norma eozynofili?

witam prosze o odpowiedz dotyczaca wyników badan Morfologia czyli eozynofile 0,45 tys/ul I 5,2 % jak nalezy je interpretowac? Reszta wynikow z morfologii w normie
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Norma dla eozynofili wynosi: 0,02 - 0,67 x 109/l
tj. 35 - 350 w 1mm³. Należy pamiętać, że wyniki mogą się nieznacznie różnić pomiędzy poszczególnymi laboratoriami. Eozynofile stanowią 2 - 5% wszystkich białych krwinek w rozmazie krwi obwodowej. Nieznaczny wzrost zwykle związane jest z chorobami alergicznymi i zakażeniami pasożytniczymi.