Jaka jest norma w badaniu TSH?

Mam niedoczynność tarczycy, przez dłuższy czas brałam l***, a teraz znowu zrobiłam badania. Wynik wyszedł mi 3,980 IU/mL. Czy ten wynik jest dobry?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Poziom TSH w podanym przez Panią badaniu mieści się w granicach normy. Natomiast decyzja o dalszym stosowaniu preparatu hormonalnego tarczycy lub modyfikacji jego dawki należy do prowadzącego endokrynologa.