Jaka jest prawidłowa waga ciała dla wzrostu 154 cm?

Czy moja waga jest odpowiednia? Mam 13 lat, ważę 44 kg i mam 154 cm wzrostu. Czy waga 41 kg to już niedowaga czy jeszcze nie? Ile najwięcej, a ile najmniej powinnam ważyć? Proszę o odpowiedź na e-mail klaudia962@amorki.pl.

Witam.

Do 18. roku życia prawidłową masę ciała i wzrost wyznaczają tzw. siatki centylowe. Według tych norm należna waga dla Pani wieku i wzrostu to 42 kg. Norma wagi dla Pani to 38-60 kg (między 10 a 90 centylem). Ma więc Pani prawidłową masę ciała.

Pozdrawiam.