Jaka jest prawidłowa waga dla wzrostu 169 cm?

Mam 15 lat. Mam 169 cm wzrostu i 55/56 kg. Czy to jest odpowiednia waga?
15 LAT ponad rok temu

Witam.

Pani masa ciała w stosunku do wysokiego wzrostu jest jak najbardziej prawidłowa (na podstawie wskaźnika Cole'a oraz siatek centylowych, czyli mierników stosowanych do oszacowań wśród dzieci oraz młodzieży).

Mam nadzieję, że pytanie nie jest powodowane chęcią odchudzania, gdyż jest ono w Pani sytuacji zupełnie zbędne.

Pozdrawiam!
Urszula Bieniek