Jaka jest przyczyna bezsenności u osoby, która chorowała na anoreksję?

Jaka jest przyczyna bezsenności u osoby, która chorowała na anoreksję ( osoba ma odpowiednią wagę, ale nie jest do końca wyleczona)? Jak można jej pomóc?

Anoreksja i bezsenność mogą mieć wspólną przyczynę. Ciężko mi znaleźć powód dla którego anoreksja miałaby być przyczyną obecnej bezsenności. Czynnik emocjonalny będący przyczyną anoreksji objawia się zapewne obecnie pod postacią bezsenności.