Jaka jest przyczyna tak skąpej miesiączki?

Witam!
Moja miesiączka spóźniła mi się 13 dni, jednak jest inna niż zawsze. Pierwszego dnia były to tylko delikatne plamienia, a teraz jest krwawienie, tyle że słabsze niż zazwyczaj. Przy załatwianiu się widać krew, jednak podpaska jest niemalże czysta przez cały czas. Wcześniej miesiączka była bardziej obfita i z towarzyszącymi bólami brzucha, których teraz nie mam.
Staramy się od 5 miesięcy z mężem o dziecko. Jaka jest możliwa przyczyna tak skąpej miesiączki? Czy jest możliwa ciąża?
Pozdrawiam

Witam serdecznie,

zdarza się, że kobiety będące w ciąży mają 3-4 krwawienia przypadające na czas miesiączki. Jeżeli krwawienia mają odmienny charakter, należy wziąć pod uwagę ciążę. W takim przypadku proponuję wykonanie testu ciążowego.

W przypadku ujemnego wyniku testu ciążowego oraz utrzymujących się zaburzeń cyklu, konieczna będzie wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam