Jaka jest szansa, że jestem w ciąży?

Zacznę od tego, że zupełnie nie wiem, jak napisać tu tę wiadomość, ale nie mam się z tym do kogo zgłosić.. Mam 18 lat i od 4 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne. W zeszłym tygodniu uprawiałam seks, jeżeli można to tak nazwać... są to moje początki, więc chłopak wchodzi we mnie tylko na chwilkę i zaraz wychodzi, ponieważ czuję zbyt duży ból. Niestety, przez własną głupotę, nie używaliśmy prezerwatyw. We wtorek (4.01.) wzięłam ostatnią tabletkę, a okresu jeszcze nie ma. Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? Chłopak nigdy nie miał wytrysku, ale wchodził we mnie dość głęboko.. proszę o odpowiedź. I przepraszam, jeśli ta wiadomość jest strasznie chaotyczna. Pozdrawiam .
18 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Jeśli tabletki był stosowane prawidłowo (zgodnie z instrukcją) i nie było żadnych uchybień to prawdopodobieństwo ciąży jest minimalne.

Doustna antykoncepcja jest na tyle skuteczna, że nie wymaga dodatkowego zabezpieczenia (z wyjątkiem sytuacji obniżenia skuteczności antykoncepcji w określonych sytuacjach).
Brak krwawienia z odstawienia ma prawdopodobnie inną przyczynę niż ciąża np błona śluzowa macicy nie pogrubiła się wystarczająco aby mogła ulec złuszczeniu i wydaleniu.

Jeśli tabletki był stosowane prawidłowo to można rozpocząć następne opakowanie tabletek zgodnie z harmonogramem.
Jeśli następne krwawienie także nie wystąpi wówczas należy skonsultować problem z ginekologiem.
Jeśli któraś z tabletek została przyjęta z opóźnieniem lub pominięta lub też były stosowane antybiotyki w trakcie cyklu to przed rozpoczęciem następnego opakowania należy wykluczyć możliwość ciąży i ewentualnie skonsultować problem z ginekologiem.