Jaka jest szansa, że mój guzek okaże się nowotworem złośliwym?

Mam 19 lat, wykryłam u siebie guza w prawej piersi, jest twardy, ma ok. 2 cm średnicy, nie boli. W piersi tej, odkąd pamiętam, miałam bardziej widoczne żyły niż w drugiej. Nie mam innych niepokojących objawów, nie jestem też obciążona genetycznie. Byłam u ginekologa, który powiedział, że mam jak najszybciej zrobić biopsję - jaka jest szansa, że to nowotwór złośliwy?

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Rak piersi jest bardzo rzadki u kobiet przed 20. rokiem życia, jest natomiast częsty po 50. roku życia. Stwierdzona zmiana guzowata w samobadaniu piersi może sugerować zmianę łagodną typu włókniakogruczolaka czy torbieli.
Biopsja pozwoli postawić rozpoznanie po czym będzie możliwe ewentualne zastosowanie leczenia.
Proponuję wykonać biopsję i pozostać pod opieką lekarza prowadzącego.
Redakcja abcZdrowie.pl