Jaka jest wiarygodność testu ciążowego po wypiciu alkoholu?

Witam,
od kilku miesięcy miesiączkuję bardzo nieregularnie, jednak obecnie czekam już na okres 49 dni. W 42 dniu cyklu zdecydowałam się na test ciążowy, jednak zrobiłam go w środku dnia, na dodatek w 2 godziny po spożyciu piwa. Wyszedł negatywny. Zdaję sobie sprawę, że najlepiej byłoby powtórzyć test, jednak kosztuje mnie to wiele stresu i wolałabym najpierw zapytać, czy okoliczność wykonania przeze mnie testu mogły wpłynąć na jego wiarygodność?
Dodam jedynie, że ostatni stosunek seksualny wystąpił w 21 dniu cyklu, czyli na 3 tygodnie przed zrobieniem próby ciążowej.
Proszę o odpowiedź.

Dzień dobry!
Zbyt rozcieńczony mocz pobrany w środku dnia po wypiciu dużej ilości płynu może być niewiarygodny. We wczesnej ciąży poziom hormonu badanego przez testy jest bardzo mały, dlatego test mógł dać mylny wynik.
Z poważaniem