Jaka metoda na usunięcie przebarwień i blizn potrądzikowych?

Dzień dobry mam takie pytanie odnośnie mam blizny i przebarwienia na twarzy po trądziku , a na plecach bliznowce(koleidy), jaka wybrac metode zeby usunac z twarzy przebarwienia i blizny i jednocześnie nie dostac na twarzy bliznowców, wiem ze lasery odpadają z tego co sprawdziłem przez bliznowce.Prosze oodpowiedz

Rozumiem, ze tradzik nie jest juz aktywny czyli ze nie ma świezych wykwitów.
Tak naprawdę należy skonsultować sie z lekarzem , który ma doświadczenie w leczeniu tego typu zmian. Moim zdaniem laser nie jest wykluczony- ale nalezy uzywać go w zakresie odpowiednich parametrow. Laserami leczymy przecież keloidy.
Jezeli jednak bedzie mial Pan watpliwosci mozna wbrac leczenie dermapenem w polaczeniu z peelingami chemicznymi.
Ewa Rybicka

Witam
Jedną z metod leczenia blizn przerostowych i keloidów jest laser frakcyjny CO2. Należałoby dokładnie skonsultować Panią przed zabiegiem i wykonać próbę na jakimś fragmencie skóry. Laser powinien świetnie poradzić sobie z bliznami potrądzikowymi i rozjaśnić przebarwienia. Można go dodatkowo połączyć z osoczem bogatopłytkowym.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska