Jaka może być przyczyna braku miesiączki?

Zawsze miałam regularny okres, ale miesiąc temu coś się rozregulowało (dostałam okres z 2 tyg. opóźnieniem i to było bardzo krótkie i małe krwawienie), robiłam 3 testy i każdy negatywny w odstępach 2 tygodniowych, wiec raczej w ciąży nie jestem.

Teraz mija kolejny miesiąc, a okresu nie ma. JAK MOŻE BYĆ PRZYCZYNA BRAKU MIESIĄCZKI ?

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Przyczyn miesiączki może być bardzo dużo. Brak miesiączki może być spowodowany czynnikami zewnętrznym takimi jak zmiana klimatu, długotrwały stres, duży wysiłek fizyczny lub odchudzanie. Przyczyną braku miesiączki mogą być zaburzenia hormonalne.

Aby wyjaśnić co spowodowało brak miesiączki proponuje wizytę u ginekologa.

Pozdrawiam.