Jaka może być przyczyna ciągłego bólu pod prawą łopatką?

Od dłuższego czasu boli mnie pod prawą łopatką, tzn. około pół roku. Nie jest to okropny ból, ale denerwujący, bo ciagły. Nie nasila się podczas wysiłku, po prostu jest. Rezonans kręgów szyjnych nic nie wykazał. Od 2 miesięcy boli mnie też dolna partia kręgosłupa. Wyniki badań morfologii są wszystkie w normie, mocznik też, CRP 5. Żadne leki nie pomagają. Cytologię również mam dobrą (erytrocyty, stany zapalne). Jakie badania mam jeszcze zrobić? Może jakieś wskazówki? Może to nerwobóle? Nie wiem. Proszę bardzo o pomoc. Dziękuję.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

przyczyn opisywanego przez Pania bólu może być wiele. Mogą to być dolegliwości ze strony układu kostnego, czy np. narządów wewnętrznych. Proponowałabym w związku z tym wizytę u doświadczonego specjalisty w dziedzinie chorób wewnętrznych oraz neurologa, którzy na podstawie analizy historii choroby i po osobistym zbadaniu Pani, zleci dalsze postępowanie.