Jaka może być przyczyna moich dolegliwości?

Witam! Jestem kobietą i mam 26 lat. Pracuję fizycznie gdzie czasem występują powtarzalne ruchy. Od ponad pół roku miewam dość częste bóle z tyłu głowy. Tylko z prawej strony. Ból czasem pojawia się nagle i trwa tylko chwile ok 1 min i sam przechodzi i po jakimś czasie znów wraca, coś jakby takie silne ukłucie, a czasem pojawia się i trwa dłuższą chwilę. Dodam, że bardzo często budzę się już z bólem głowy. Ból często promieniuje do prawej części twarzy. Przy tym odczuwam sztywność karku oraz silny ból idący od palców prawej dłoni (małego i serdecznego) poprzez łokieć aż w okolice łopatki. Bardzo często czuję w ręce ciepło i jakby pieczenie. Najgorsze jest to, że bardzo często prawa dłoń jest strasznie słaba. Na tyle słaba, że nie jestem w stanie podnieść kubka, a już nie ma mowy o napisaniu choćby jednego słowa. Najczęściej tak słabą dłoń mam zaraz po przebudzeniu, ale ostatnio zdarza mi się to coraz częściej nawet wieczorem i w ciągu dnia. Parę razy zdarzyły mi się zawroty głowy przy tym jak wystąpił ból głowy. Byłam u lekarza (dodam, że mieszkam za granicą) i dostałam skierowanie do fizjoterapeuty. Niestety prócz zwykłych masaży fizjoterapeuta wykonywał również terapię manualną po której nasilały mi się bóle głowy oraz ból w ręce. Po ponownej wizycie lekarz skierował mnie na badanie rezonansem magnetycznym. Wyniki badania rezonansem nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Ponad 2 lata temu miałam wykonywane RTG odcinka szyjnego w Polsce ( ze względu na bóle głowy), które wykazało odprostowanie lordozy odcinka szyjnego. Czy to może mieć wpływ na moje złe samopoczucie? Co mogę zrobić by znów czuć się dobrze i móc normalnie funkcjonować? Bardzo proszę o pomoc i szybką odpowiedź. Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie

Witam,

zniesienie lordozy szyjnej może odpowiadać za dolegliwości bólowe oraz o charakterze parestezji. Ich występowanie głównie po jednej stronie świadczy o ucisku nerwów ja zaopatrujących, a więc dodatkowe zmiany powodujące zwiększony ucisk z jednej strony. Powinno być to widoczne w badaniu wykonanym przy pomocy rezonansu magnetycznego. Zmiany powinny zostać zdiagnozowane, skonsultowane neurochirurgicznie oraz ew. ortopedycznie i przez lekarza specjalistę rehabilitacji medycznej, celem ustalenia najlepszego sposobu postępowania.
Pozdrawiam