Jaki czeka mnie poród?

Witam! 6 lat temu urodziłam przez cc synka 3000 g (niewspółmierność porodowa) zaś rok temu miałam usuwaną ciążę pozamaciczna wraz z jajowodem.
Teraz znowu jestem w 11 tyg. ciąży i zastanawiam się jaki może mnie czekać poród? Dodam, że bardzo się boję, ponieważ pierwszy poród zaczął się normalnie, a po 16 godz. zdecydowano, że jednak nie urodzę, bo dziecko jak dla mnie jest za duże.

Dzień dobry!
Wszystko zależy od tego jak duży będzie płód w terminie porodu. Jeśli dziecko będzie powyżej 4 kg według badania USG to położnik zadecyduje czy wykonać cięcie, czy jest szansa na poród drogami natury.

Z poważaniem