Jaki kolor włosów będzie miało moje dziecko?

Jaki kolor włosów będzie miało moje dziecko? Czy ono będzie rude? Witam. Zastanawiam się nad tym, jaki kolor włosów mogłoby mieć moje dziecko. Mój narzeczony jest rudy, ja ciemny blond. Rodzice narzeczonego- ojciec blond, matka szatynka, rodzeństwo- brat szatyn i siostra ruda. Zaś moi rodzice- tata brunet, mama ciemny blond, a moja siostra- ciemny blond (identycznie jak ja). A więc, jakie jest prawdopodobieństwo, że nasze dziecko będzie rude? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie jest to takie oczywiste, choć w sytuacji gdy ojciec jest rudy istnieje taka możliwość.

Nie można tego tak łatwo przewidzieć. Jest zbyt wiele różnych genów, które współuczestniczą w determinacji koloru włosów. Pani dziecko może być blondynkiem po urodzeniu ale potem włosy ściemnieją do rudych lub ciemnych.