Jaki lekarz może wypisać skierowanie na badanie poziomu witaminy D u 6-miesięcznego dziecka?

Witam, proszę o pomoc. Moja 6 m-czna córeczka ma problem z wit D. We wrześniu poziom tej wit wynosił 35ug/l (czyli dolna granica normy) do tego ma bardzo słabo zaznaczone punkty kostne w biodrach, a zaczyna już wstawać. Lekarz rodzinny nie może wypisać skierowania na badanie poziomu wit D, ani nie wie kto mógłby to zrobić. Jaki lekarz może wypisać takie skierowanie?

Witam! Tego rodzaju problemami zajmują się endokrynolodzy dziecięcy. Proszę pamiętać, że wszystkie dzieci w tym wieku, szczególnie w okresie jesienno-zimowym wymagają suplementacji witaminy D.