Jaki może być powód, że po dwóch porodach nie mogę zajść w trzecią ciążę?

Dobry wieczór!
Mam na imię Monika i mam 26 lat. W lutym 2008 roku urodziłam pierwsze dziecko. Poród odbył się o czasie, siłami natury. Po porodzie miałam stwierdzoną nadżerkę. Była ona niewielka. W czerwcu 2009 roku urodziłam drugie dziecko. Poród także odbył się o czasie, siłami natury, bez żadnych komplikacji.
Po obydwu porodach miałam łyżeczkowanie. Po drugim porodzie bardzo często miałam stany zapalne, nawet lekarz stwierdził grzybicę. Stwierdził, że muszę usunąć nadżerkę, jeśli chcę się pozbyć nawracających problemów ze stanami zapalnymi. Jednak zanim miałam się poddać zabiegowi usunięcia nadżerki, zdecydowaliśmy się z mężem na trzecie dziecko.
Staramy się od sierpnia 2010 r. I do tej pory nie zaszłam w ciążę. W listopadzie 2010 roku zdecydowałam się na zabieg. Miałam wykonaną elektrokonizację. Problemy z zapaleniami minęły. Jednak zajść w ciążę nadal nie mogę. Lekarz stwierdził, że wszystko jest ze mną w porządku. Szyjka po zabiegu ładnie się zagoiła. Problem może być w naszych chęciach.
Czy może mi pani pomóc? Jaka może być przyczyna, że nie mogę zajść w ciążę?

Dzień dobry!
Jeśli posiadacie już Państwo dwójkę dzieci to na pewno uda się zajść w kolejną ciążę. Być może pojawiły się cykle bezowulacyjne. Okres pół roku starań się o dziecko nie świadczy o wtórnej bezpłodności. Proszę spokojnie się starać.
Z poważaniem