Jaki powinien być przyrost stężenia beta HCG?

Witam, proszę o pomoc w interpretacji wyniku bety, ponieważ wizytę u lekarza mam dopiero za 4 dni, a niepokoję się, czy aby wynik nie jest za niski. Pierwszy dzień ostatniej miesiączki miałam 12 września 2009, cykl z reguły trwa 28-30 dni, mój wynik badania pobranego 17 października to: 438 mlU/ml (on to też szczęśliwie potwierdził ciążę). Czy wynik nie jest za niski? Moje podejrzenia wynikają stąd, że według reguły Naegelego jestem już w 6 tygodniu, czyli odejmując 2 tygodnie od dnia przewidywanej owulacji, to 4 tydzień, a normy według tabeli są dla tego tygodnia wyższe... Proszę o pomoc. Normy beta HCG spisane z wyniku: Ciąża 1.3-2 tydzień mlU/ml 16-156. Ciąża 2-3 tydzień 101-4870. Ciąża 3-4 tydzień 1110-31500. Ciąża 4-5 tydzień 2560-82300. Ciąża 5-6 tydzień 23100-151000. Pozdrawiam

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Wynik Pani rzeczywiście jest poniżej wartości referencyjnych, ale ważniejszy od jednorazowego pomiaru (jak już ostatnio pisałam) jest przyrost stężenia beta HCG, a konkretnie wykazanie podwajania się go co dwa dni. Tak więc, jeśli istnieje podejrzenie ciąży ektopowej lub poronienia, to należałoby wykonać pomiary w odstępach dwudniowych.

Pozdrawiam!