Jaki poziom betaHCG oznacza ciążę?

Odebrałam wynik i jak dobrze go interpretuje to raczej brak ciąży <2.0 czy się nie mylę? Brak okresu przez 9 dni co może być przyczyną? Czy istnieje jakieś prawdopodobieństwo błędnego wyniku?
Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

W 9 dni po spodziewanej miesiączce wynik testu poziomu hormonu hCG we krwi mniejszy niż 2 mIU/ml wyklucza ciążę. Powodów przesunięcia miesiączki może być wiele, zwykle przyjmuje się, że pojedyncze zaburzenia cyklu płciowego nie powinny być powodem do niepokoju. Jeżeli cykl nie unormowałby się w kolejnych miesiącach możemy mieć do czynienia z zaburzeniami hormonalnymi. Proszę wtedy udać się do lekarza ginekologa, który zleci badanie poziomu odpowiednich hormonów we krwi w celach diagnostycznych.

Pozdrawiam serdecznie!