Jaki procent w diecie Dukana powinny stanowić tłuszcze?

Witam, chciałabym przejść na dietę białkowa Dukana. Słyszałam jednak, że w pierwszej fazie tej diety oprócz wysokiego spożycia białka, można również spożyć zbyt duża ilość tłuszczów np z ryb, jak i również z jogurtów. Jaki procent w diecie powinny stanowić tłuszcze? Czy zastąpienie węglowodanów tłuszczami właśnie jest korzystniejsze? pozdrawiam

Witam!

Odradzam stosowania diet typu Dukan. Jest to dieta niefizjologiczna, która pogarsza prace m.in. wątroby i nerek. Najczęściej powoduje spadek masy ciała, ale również jej ponowny wzrost.
Polecam zapoznać się z ogólnymi zasadami prawidłowego żywienia, które można znaleźć w poniższej zakładce http://diet-coaching.xaa.pl/jestes-tym-co-jesz-zadbaj-o-swoje-zdrowie-wyglad/

Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska