Jaki test zrobić, żeby się upewnić, czy jestem w ciąży?

Witam!
Nabawiłam się kontuzji kręgosłupa. Byłam dzisiaj u lekarza i skierował mnie na prześwietlenie kręgosłupa, bo podejrzewa wysunięcie dysku. Zapytał, o to czy mogę być w ciąży i kazał wykonać prześwietlenie, o ile okaże się, że w ciąży nie jestem.
Z mężem staramy się o dziecko i ostatnio kochaliśmy się w czasie najbardziej płodnych dni (sprawdzonych na podstawie śluzu i testu owulacyjnego), z tym że było zaledwie 5 dni temu.
Jak się zachować? Kiedy najwcześniej mogę zrobić test beta HCG z krwi i na ile będzie on miarodajny. Nie wiem, jak długo mogę czekać, ze zrobieniem prześwietlenia.
Bardzo proszę o radę.

Witam serdecznie,
Test na obecność HCG we krwi można wykonać już po 10 dniach od zapłodnienia. Natomiast, jeżeli wyjdzie negatywny, należy go powtórzyć. Największa wiarygodność badania będzie w dniu spodziewanej miesiączki.
W zależności od wyników wykonanych badań będzie decyzja, czy można wykonać RTG kręgosłupa czy też nie.
Pozdrawiam