Jakich składników unikać przy wrażliwej skórze?

Mam bardzo wrażliwą skórę. Wiele kremów mnie uczula, co jakiś czas udaje się znaleźć dobry krem. Większy problem mam z wodą po goleniu. Jak dobrać wodę po goleniu by nie uczulać twarzy (kwestia czerwonych plam, zaczerwienienie). Może warto unikać jakiś składników w wodach? Na co zwracać uwagę?

Witam serdecznie, faktycznie pielęgnacja skóry wrażliwej jest szczególna i trudna. Kosmetyki stosowane do tego rodzaju cery powinny być przede wszystkim bezzapachowe, a także bez konserwantów. Nie powinno się też stosować do mycia twarzy wody i mydła, bo to potęguje uczucie napięcia i uwrażliwia dodatkowo i tak już wrażliwą skórę. Należy unikac środków silnie pieniących, dobrze byłobu stosowac preparaty hipoalergiczne ( zwykle jest stosowne oznaczenie na produkcie) Przede wszystkim proszę unikać szkodliwych dla skóry wrażliwej składników: retinolu i alkoholu i kwasów owocowych. Woda po goleniu najprawdopodobniej powoduje na Pana skórze zaczerwienienie poprzez zawarty w niej ( w dużej zawartości alkohol, co ma właściwości dezynfekujące).Proszę zastąpić wodę po goleniu balsamem po goleniu, który będzie miał właściwości bardziej kojące na skórę, ewentualnie wybrać wodę po goleniu bez dodatku alkoholu, np firmy Phytomer. W wodzie tej są składniki przeciwzapalne ( dzięki zawartym olejkom esencjonalnym). Myślę, że jeśli zaczerwienienie skóry pojawiało się głównie po stosowaniu tradycyjnej wody po goleniu, zastąpienie jej inną, bezalkoholową formą może przyniesc oczekiwany skutek. Pozdrawiam.