Jakie badania hormonalne zbadać przy krótkim cyklu?

wydaje mi sie ze mam za krotki cykl chcem zrobic badanie hormonow. Moim zdaniem to glupota badac wszystkie hormony w konkretnych dniach cyklu Jakie konkretnie hormony mam zrobic ktore odpowiadaja za dugosc cyklu...... bo moim zdaniem 25 to za krotki

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Regularny, 25-dniowy cykl miesiączkowy jest cyklem mieszczącym się w granicach normy i diagnostyka, ani leczenie nie są w tym przypadku wymagane. Badając zaburzenia cyklu miesiączkowego poziomy hormonów płciowych (FSH i LH) bada się w różnych fazach cyklu. ponieważ tylko wtedy można ustalić jakiej fazy dotyczy ew. zaburzenie i gdzie należy szukać przyczyny - szansa na ustalenie przyczyny zaburzeń miesiączkowania w wykonanym losowo badaniu jest dużo niższa.