Jakie badania powinnam wykonać przed wizytą u endokrynologa?

  Lekarz internista skierował mnie na badania: morfologia, mocz, tsh. Tsh wyszło za wysokie, więc dał mi skierowanie do endokrynologa z podejrzeniem niedoczynności tarczycy. Lekarka powiedziała, że powinnam zrobić sobie dodatkowe badania pod kątem tarczycy. Moje pytanie brzmi: czy powinnam zrobić sobie sama te dodatkowe badania i jakie one powinny być? Czy poczekać na wizytę u endokrynologa, którą mam za miesiąc? Czy lekarz endokrynolog da mi skierowanie na dodatkowe badania? Słyszałam, że i tak nawet ze skierowaniem za badania pod kątem tarczycy się płaci. Nie wiem czy to prawda. Proszę o odpowiedź.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

nie ma potrzeby wykonywania dodatkowych badań przed wizytą u endokrynologa. To specjalista, do którego została Pani skierowana, jest odpowiedzialny za dalszą diagnostykę i leczenie schorzenia tarczycy. Badania zlecane przez lekarza specjalistę świadczącego usługi w ramach kontraktu z NFZ są bezpłatne dla pacjenta.