Jakie badania sprawdzają płodność u mężczyzny?

Jak wykonuje sie badanie ktore sprawdza plodnosc? Chcialbym sprawdzic czy jestem plodny, ale nie wiem czy zwykla wizyta u urologa wystarczy? Jaki mniej jest koszt takiego badania?

Aleksander Ropielewski

Zazwyczaj wykonuje się badanie nasienia i ew. poziom hormonów. Dalsza diagnostyka zależy od wyników tych badań. Prywatnie takie badania to koszt rzędu od 100 do 500 złotych zależy od szczegółowości badanych parametrów.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

Lek. Marta Gryszkiewicz

Podstawowym badaniem jest badanie nasienia - pod kątem ilościowym i jakościowym.
Badanie to rzadko się wykonuje profilaktycznie. Raczej kieruje się na nie pacjentów, którzy wraz z partnerką pomimo uporczywych starań przez minimum rok, nie doczekali się potomstwa.
Badanie to w zależności od laboratorium kosztuje kilkaset złoty. Przykładowy cennik z laboratorium znalezionego za pośrednictwem wyszukiwarki google: http://www.salvemedica.pl/klinika-leczenia-nieplodnosci/dla-panow/cennik-badan-nasienia.html