Jakie badania w celu wykluczenia zakażenia krwi?

Witam Chciałabym się dowiedzieć jakie badanie krwi powinnam zrobić aby wykluczyć zakażenie krwi? Dziękuje i pozdrawiam Aneta

Zakażenie krwi to inaczej sepsa, czyli bardzo ciężki stan ogólny pacjenta. Leczona i diagnozowania taka choroba jest tylko w szpitalu. Pobiera się wtedy krew na posiew. W normalnych warunkach, czyli jak ktoś normalnie funkcjonuje to na pewno nie ma zakażenia krwi. Krew jest jalowa czyli pozbawiona drobnoustrojów. Może natomiast być taka sytuacja, że gdzieś jest jakieś ognisko zapalne. Trzeba je znaleźć. Bez lekarza wtedy się nie obędzie.