Jakie badania wykonać, aby poznać swoją grupę krwi?

Witam, robiłem kiedyś badanie krwi, dostałem kartkę z wynikami. Czy z tego badania mogę się dowiedzieć, jaką mam grupę krwi? Bo tak wprost to tu nie pisze.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Jeśli robił Pan podstawowe badania laboratoryjne z krwi typu morfologia, jonogram, glukoza, to na ich podstawie nie można dowiedzieć się, jaką ma się grupę krwi.

Badanie, które określa grupę krwi jest osobnym badaniem laboratoryjnym, a jego wynik zawiera nazwę grupy krwi.